プロフィール

登録日: 2022年9月21日

プロフィール

Para vititfshati Kukës banohej kryesisht nga banorë vendas, aktiviteti kryesor i të cilëve ishte bujqësia dhe blegtoria e cila zhvillohej në të dy anët e lumenjve Drin i Zi dhe Drin i Bardhë. Ibrahim Bejte. Një program i improvizuar, një tribunë ku ngjitet ish-presidenti Haxhi LLeshi, për të prerë shiritin ishte dita e fillimit të kësaj radioje që ishte e dyta në vend, për nga rëndësia dhe numri i dëgjuesve, pas Radio Tiranës. Stadiumi u përurua më 30 takim ndërracor Kukësi Shqiperianë praninë e Presidentit të FSHF, Armando DukaKryetarit të Bashkisë KukësHasan Halilaj dhe deputetëve të Kukësit. Lajmet E Fundit. Tirana kaloi në avantazh në minutat e para… Read More.

Me udhëzimet e UEFA, ekipet shqiptare filluan të ktheheshin në sh. shoqëri aksionere. Më 23 gusht, me vendim unanim të Këshillit Bashkiak të Kukësit, Futboll Klub Kukësi u kthye në një shoqëri aksionere. Pas përfundimit me sukses të sezonit, Presidenti Geci u largua nga detyra duke ia lënë vendin një tjetër biznesmeni, Safet Gjicit, pronar i firmës së ruajtjes fizike "Euro Gjici Security". Kampion i Kategorisë së Dytë Kategoria e Tretë Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë. al] Stadiumi Zeqir Ymeri Kapaciteti 5, vende Liga Kategoria Superiore —19 Vëndi i 2-të Sukseset Shiko Veshjet. Ngjyrat e trikos.

Shkak për shtyrjen e kësaj ndeshje, është bërë situata e rënduar nga kushtet atmosferike dhe dëbora e rënë gjatë orëve të fundit. Ndeshja mes Kukësit dhe Partizanit do të luhet në stadiumin "Elbasan Arena". Vesel Limaj ka luajtur sot ndeshjen e tij të zyrtare me fanellën e Kukësit. Lajmet E FunditMesfushori ynë, e ka festuar këtë ndeshje të veçantë në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar ndaj Tiranës golin e dytë për skuadrën, në fitoren Limaj u aktivizua në pjesën e dytë duke lënë gjurmë në ndeshjen e parë të fazës së tretë të kampionatit. Prehu në paqe Pavli Vangjeli 🕊.

Hasan Halilaj është i vetmi që ka fituar 2 herë zgjedhjet lokale në vitet PD dhe PD më pas LSI. Para vitit, fshati Kukës banohej kryesisht nga banorë vendas, aktiviteti kryesor i të cilëve ishte bujqësia dhe blegtoria e cila zhvillohej në të dy anët e lumenjve Drin i Zi dhe Drin i Bardhë. Pas vitit, Mbretëria Shqiptare i kushtoi një rëndësi të veçantë këtij fshati duke i dhënë statusin e një qyteti gjë që u be shkak që ai të popullohet me banorë të ardhur nga Shkodra, Prizreni, Gjakova dhe Gora. Ardhja e tyre shënon dhe futjen në jetën e këtij qyteti të aktiviteteve tregtare dhe prodhuese.

Takim ndërracor Kukësi Shqiperia livesoccertvcom match

Perfil de [[[transmetim i drejtpërdrejtë@]]<<<] Bylis Ballsh Erzeni transmetim i Lushnja · Oriku · Pogradeci · Shkumbini Peqin · Turbina

Klubi Sportiv Bylis Ballsh maiscorecom

Trashësia e shtresës së borës është në varësi të drejtpërdrejtë me lartësinë mbi Bylis Ballsh · Flamurtari Vlorë · Kukësi · Laçi · Luftëtari

FK Kukësi ka mbështetjen e gjithë banorëve të Kukësit, të apasionuar pas futbollit. Grupet kryesore në mbështetje të ekipit janë "Ultrasit Kuksianë" dhe "Armata e Veriut". Gjithashtu ekipi gëzon mbështetje të madhe edhe nga Kosova, ku mbështetësit kryesorë janë "Tigrat e Zhurit". Kukësi ka rivalite të deklaruar me ekipin e "Pashtrikut" të Hasit, me të cilin luan derbin e Qarkut, ku ekipi hasjan nuk ka ngurruar të dhurojë rezultate befasuese. Gjithashtu Kukësi ka rivalitet me ekipin e Korabit të Peshkopisë dhe Tërbunit të Pukës, me të cilat luan derbit e Verilindjes, ku shumicën e rasteve, Kukësi ka dalë fitues. Pas rënies së komunizmit, FK Kukësi filloi të financohej nga Bashkia Kukës, dhe donatorët që tregoheshin të gatshëm të jepnin para për ekipin.

Takim ndërracor Kukësi ShqiperiaKukësi ka debutuar në sezonin e ri futbollistik në Kategorinë Superiore me një Mbrojtësi Hetemaj vjen në Shqipëri nga kampionati austriak, duke qenë se ka Takim ndërracor Kukësi Shqiperia Përmbajtja Lajmet E Fundit Përfundoi së ndërtuari në vitin, dhe vendin e Kukësit të Vjetër e zuri hapësira ujore prkm² e liqenit artificial të Fierzës, i cili u ndërtua si rezultat i ndërtimit të Hidrocentralit me po të njëjtin emër. PërmbajtjaBaseni i këtij liqeni furnizohet nga dy lumenj të rëndësishëm, Drini i Zi buron në liqenin e Ohrit dhe Drini i Bardhë buron në Malet e Rugovës, Kosovë, të dy këto degë formojnë Lumin Drin, më të gjatin në Shqipëri me km i cili derdhet në Detin Adriatik nëpërmjet Gjirit të Lezhës.

Ardhja e sistemit komunist shkaktoi dhe shkatërrimin total të kësaj përvoje, grabitjen dhe sekuestrimin e pronave dhe të pronarëve, shpronësimin e banesave dhe objekteve tregtare, nëpërkëmbjen e të drejtave dhe të lirive elementare të njeriut, degradimin e plotë të elementëve kapitalistë etj. Kukësi gjatë regjimit komunist ishte një qendër industriale në Shqipëri. Deri në vitet '90, Kukësi kishte një industri të nxjerrjes dhe shkrirjes së bakrit teknologji sovjetike e viteve '60, nxjerrjes dhe koncentrimit të mineralit të kromit, nxjerrjes së mineralit të kuarcit, prodhimit të materialeve të ndërtimit materiale inerte, parafabrikate etj, përpunimit të lëndës drusore dhe prodhimit të mobilieve, prodhimit të qilimave dhe sixhadeve, prodhimeve ushqimore pije alkoolike, prodhime të qumështit, prodhime përpunuese të frutave dhe perimeve, prodhimit te bukës etj.

Bashkimi i dy Drinave i kanë dhënë Kukësit formën e një gadishulli, gjë që i jep një pamje shumë piktoreske. Ka një shtrirje veri-jug prej 1, 4 km dhe lindje-perëndim prej 0, 9 km. Ka një sipërfaqe të përgjithshme prej ha dhe lartësi mesatare m mbi nivelin e detit. Klima karakterizohet nga një dimër i ashpër dhe një verë e nxehtë. Temperatura mesatare vjetore në rrethin e Kukësit sillet rreth 11, 9 °C. Temperaturat mesatare ekstreme sillen nga 3, 9 deri 25, 4 °C. Reshjet vjetore mesatare sillen nga deri në mm.

(Sporti**) Bylis Ballsh Erzeni drejtpërdrejt falas 30 shtator 2022 scorebatcom

Ballsh (en albanés: Ballsh o Ballshi) es una ciudad al sur de Albania, capital del Distrito Për Takim me shpejtësi 8 minutëshe Pogradeci Shqiperia

Shkak i tyre, sot një pjesë e industrisë që mund të ringjallej, mbeti e bllokuar, duke çuar në rrënimin total të objekteve industriale, falimentimin e bizneseve të vogla dhe në një shkallë shumë të lartë të papunësisë. Sot ekonomia e qytetit të Kukësit është e mbizotëruar nga biznesi individual apo ai familjar dhe kryesisht është e bazuar tek tregtia e vogël. Degët zotëruese të ekonomisë ndër të tjera janë: transporti dhe shërbimet. Futboll Klub Kukësi njofton se ndeshja e javës së 20 të Kategorisë Superiore mes Kukësit dhe Partizanit, e planifikuar të luhej të mërkurën e datës 17 shkurt, është shtyrë. Ky takim do të luhet gjatë fundjavës së ardhshme ku orari do të përcaktohet në një moment të dytë.

Kukësi ishte një vend i njohur dhe me traditë në rritjen dhe mbarështrimin e deleve. Cilësia e mishit dhe e leshit të deleve lumjane ishin të njohura në të gjithë Ballkanin. Regjimi komunist dhe veçanërisht fushata antiekonomike e tufëzimit të bagëtive, bëri që numri i krerëve të vijë vazhdimisht në rrënje dhe kjo veç kësaj çoi në ftohjen e dëshirës së blegtorit për të rritur e mbarështruar bagëti. Kukësi ishte gjithashtu një qendër e njohur e transportit. Krahas llojeve të tjera të transportit, aty ishte i zhvilluar dhe transporti ujor, përmes liqenit artificial të Fierzës, i cili bënte të mundur transportin e mallrave dhe të udhëtarëve. Një pjesë e konsiderueshme e banorëve të qytetit dhe të fshatrave punonin në zonën nxjerrëse dhe përpunuese të kromit në Kalimash, në minierën e nxjerrjes së bakrit në Gjegjan etj.

Më përpara stadiumi kishte emrin "Përparimi" dhe ishte jashtë çdo lloj standardi. Me financime nga Bashkia Kukës, Federata Shqiptare e Futbollit dhe UEFA, në korrik të vitit, nisën punimet për rikonstruksionin e stadiumit. Stadiumi u përurua më 30 nëntor, në praninë e Presidentit të FSHF, Armando Duka, Kryetarit të Bashkisë Kukës, Hasan Halilaj dhe deputetëve të Kukësit. Stadiumi u quajt Zeqir Ymeri, në nder të një prej pionerëve të futbollit kuksian. Kostoja e punimeve ishte Me rastin e përurimit u luajt edhe një ndeshje miqësore me ekipin e Partizanit të Tiranës që u fitua nga vendasit.

Прескокни на. Делови од оваа страница. FK Kukësi - Wikipedia. Menyja e navigimit.. Kukësi - Wikipedia. FUTBOLL KLUB KUKESI – F. K. Kukesi Website?. Помош за пристапност. Е-пошта или телефон Лозинка Forgot account? Види повеќе од F. K Kukësi Albania на Facebook. Најави се. Stadiumi ka edhe vendet e përshtatëshme për reklama. Të gjitha ndeshjet që zhvillon Kukësi brënda dhe jashtë vendit janë në transmetim të drejtëpërdrejtë dhe në paketat satelitore. Ekipi i luan ndeshjet e veta në stadiumin Zeqir Ymeri, që ka një kapacitet prej vendesh.

Trashësia e shtresës së borës është në varësi të drejtpërdrejtë me lartësinë mbi nivelin e detit dhe nga ekspozimi i shpateve. Zakonisht ajo lëviz nga 40 cm deri në cm. Shtresa e dëborës mesatarisht zgjat ditë. Qyteti i Kukësit u shpall bashki në fillimin e viteve Tradicionalisht njihet si qytet me bindje të djathta. Kryetar i Bashkisë së Kukësit është z. Bashkim Shehuj i PD-së. Më përpara tij Kryetarë bashkie kanë qenë: Shefqet Çela periudha e Mbretit Zog, Abedin Budinaku periudha e Mbretit Zog, Tahir Kolgjini periudha e pushtimit italian, Xhaferr Bislimi periudha e pushtimit gjerman, i vrarë me atentat nga celula komuniste e Kukësit. Në vitin bashkitë u zëvendësuan me Këshillat Popullorë të qyteteve dhe u rikthyen në zgjedhet lokale të korrikut Nga viti e këtej kryetarët e bashkisë kanë qenë: Qemal Parllaku, Partia Socialiste, Safet Sula, Partia Demokratike, Ylber Zeneli, Partia Demokratike dhe Osman Elezi, Partia Socialiste.

Transformimet e domosdoshme ekonomike drejt tregut të lirë pas viteve '90 bën që pjesa më e madhe e industrisë së lartpërmendur të falimentojë tërësisht, sepse ajo industri ishte ngritur për të funksionuar në kushtet e një ekonomie të centralizuar dhe të planifikuar. Mirëpo kjo shkaktoi shumë plage sociale, duke çuar në krijimin e një mase të madhe të papunësh. Moszgjidhja në kohë e problemeve të pronësisë mbi tokën veçmas problemet e shumta të krijuara nga shpërngulja e detyrueshme e banorëve të Kukësit të Vjetër pas ndërtimit të HEC-it të Fierzës shkaktuan shumë konflikte pronësore dhe bllokuan tërësisht nismat e biznesit vendas dhe atij të huaj, duke krijuar një ngërç absurd që ende dhe sot e kësaj dite vazhdon t'a mbajë të mbërthyer dhe nën tension të gjithë Kukesin. Një rol shkatërrimtar për ekonominë e Kukësit dhe në acarimin e mëtejshëm të problemeve sociale, ka luajtur ekzistenca e kufirit me Kosovën, që nga viti e më tej pas viteve 90' dhe veçanërisht embargoja e komunitetit ndërkombëtar ndaj ish-Jugosllavisë, gjatë konflikteve etnike pas shpërbërjes së saj.

(HD live>>>) Bylis Ballsh Erzeni drejtpërdrejt falas 30 shtator twittercom

Një njoftim i papritur ka ardhur nga RTSH, ku tregohet se kjo ndeshje do transmetohet drejtpërdrejt falas për të gjithë shikuesit në RTSH 1 dhe

Perfil - Paróquia Bom Jesus - Bueno Brandão oddspediacom UEFA Youth

Apolonia Fier · Besa Kavajë · Devolli · Egnatia Rrogozhinë · Elbasani · Lushnja · Oriku · Pogradeci · Shkumbini Peqin · Turbina

[
[FALAS#] Bylis Ballsh Pogradeci transmetim i drejtpërdrejtë 11 tetor 2022

[FALAS#] Bylis Ballsh Pogradeci transmetim i drejtpërdrejtë 11 tetor 2022

その他